MAGICZNA LEKCJA CHEMII „JEDYNKA”DSC03379

5 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku uczniowie klas II-V wzięli udział w żywej lekcji chemii. Lekcję przeprowadził absolwent naszej szkoły Piotr Dzwoniarek. Pan Piotr już po raz kolejny odwiedził nas, aby w niecodzienny sposób wprowadzić uczniów w tajniki chemii. Warto nadmienić, że nasz gość był pracownikiem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Pan Piotr na początku przybliżył uczniom podstawowe wiadomości z chemii. Później przystąpił do pokazu niesamowitych doświadczeń. Widownia była zaskoczona tym, co zobaczyła. Młody chemik zaprezentował uczniom nieskomplikowane, a zarazem ciekawe badania, które wszystkim bardzo się spodobały i zostały nagrodzony głośnymi owacjami.

Po pokazie na Sali gimnastycznej odbyły się warsztaty dla uczniów klas piątych o wykrywaniu składników odżywczych w pożywieniu.

Niesamowita lekcja, pełna zaskakujących eksperymentów i doświadczeń, pokazała wszystkim, że chemia jest pasjonującą nauką i być może, dla niektórych uczniów to pierwsze spotkanie z chemią, nie będzie ostatnim.