W KRAINIE BOMBEKWP 20181204 13 50 47 Pro

4 grudnia 2018 roku uczniowie klas IV A, B, D i V A wzięli udział w wycieczce do Gniezna.

Zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie oglądali zbiory, eksponaty i wystawy, które związane są z polskim wczesnym średniowieczem oraz historią Gniezna. Była to , piękna lekcja historii.

Następnym punktem programu, była Fabryka szklanych ozdób choinkowych. Uczniowie poznali pracę w IV działach: „dmuchalnia”, w której wydmuchiwano kule; „srebrzenie” – powstają w tym dziale szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. „Dekorowanie” , zespół dekoratorów nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania – tak powstają prawdziwe dzieła sztuki. Po zapoznaniu się z produkcją, uczniowie uczestniczyli w warsztatach malując własne bombki, według swojego pomysłu i wyobraźni. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Na samym końcu mieliśmy możliwość obejrzenia aktualnych trendów, które będą dominować w okresie świątecznym.

Na pamiątkę pobytu w fabryce, każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem oraz bombki, które wykonali samodzielnie. Pełni wrażeń i wiedzy w miłej atmosferze wróciliśmy do domu. Opiekuni wycieczki: H. Przygocka, B. Knop, E. Kulesza, E. Nowak.