ZAWÓD CELNIKcelnik 1

Dnia 13.11.2018 r. uczniowie klasy 8 c i 8b mieli możliwość poznania specyfiki zawodu celnika, bowiem do naszej szkoły zawitali przedstawiciele służby celnej z Kalisza. Panowie przedstawili młodzieży zasady swojej pracy oraz namiastkę obowiązujących przepisów celnych. Na spotkaniu pokazali przedmioty, które zostały zarekwirowane podróżnym podczas kontroli na lotnisku. Były to m.in.: torebka ze skóry krokodyla, skórzane buty, grzechotka ze skorupy żółwia, skóra węża, butelka z kobrą i skorpionem w środku. Tym faktem uświadomili młodzieży, że nie wszystko co można traktować jako pamiątkę z wakacji, jest legalne a posiadanie takich przedmiotów podlega karze.

Na spotkaniu poruszono również tematykę hazardu, aby przestrzec młodzież przed tym rodzajem zagrożenia.