ZESPÓŁ „JEDYNECZKA” W UM TURKUje 2 20181011 1181439655

Dnia 11 października br. uczniowie kl. 2a wraz z wychowawcą Grażyną Sujewicz zostali zaproszeni do Urzędu Miasta. A wszystko to za sprawą sukcesu, jaki odnieśli drugoklasiści w VIII edycji ogólnopolskiego programu prozdrowotnego „Zdrowo jem, więcej wiem” Fundacji BOŚ, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy.

Zespół klasowy pod nazwą JEDYNECZKA realizując całoroczny program w minionym roku szkolnym zajął 1 miejsce w kraju w edycji jesiennej oraz 3 miejsce w edycji zimowej i GRAND PRIX.

Podczas wizyty w UM włodarze miasta uhonorowali laureatów, wręczając im pamiątkowe dyplomy i upominki. Dzieci były bardzo przejęte wizytą i dumne z osiągniętego sukcesu.

Korzystając z okazji uczniowie wręczyli władzom miasta ulotki na temat zdrowotnych właściwości owoców i warzyw, a także zachęcały do zrezygnowania z nadmiaru spożywania słodkich płynów na rzecz wody. Czas wszystkim miło upłynął na wspólnych rozmowach o zdrowym odżywianiu.