SUKCES PIERWSZAKÓW Z JEDYNKI 1- SP 1 Turek

W naszej szkole od wielu lat realizowane są edukacyjne programy i projekty. Jeden z takich projektów w minionym roku szkolnym realizowała klasa 1a wraz ze swoim wychowawcą p. Grażyną Sujewicz Właśnie odebrali nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne – osiągnięcia za całoroczny sposób realizacji i podjęte działania w VIII edycji ogólnopolskiego projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP p. Agaty Kornhauser-Dudy.

Pierwszoklasiści przez cały rok szkolny 2017/2018 podejmowali wiele działań w trzech tematycznych odrębnych etapach: Jesień, Zima, Wiosna. Odbyło się wiele ciekawych zajęć promujących zdrowy styl życia, spotkań z rodzicami, prelekcji, a także wycieczek celem propagowania zdrowego odżywiania wśród mieszkańców naszego miasta. Powstały liczne plakaty, ulotki, prezentacje, , a nawet elektroniczne książeczki kulinarne ze „zdrowymi przepisami”, organizowano konkursy. Utworzono także Forum dla rodziców na klasowym blogu NAUKA i ZABAWA   http://pasjeinauka.blogspot.com/ .

Wynikiem podjętych działań uczniowie kl.1a wraz z wychowawcą pod nazwą zespołu JEDYNECZKA uzyskali: I miejsce w kraju w edycji jesiennej, III miejsce w edycji zimowej oraz GRAND PRIX za całokształt działań prozdrowotnych.