Tworzymy własne Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności RuchowejI i III MIEJSCE DLA KLASY 1A W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

W miesiącu październiku 2017r. uczniowie kl. 1a wraz z p. Grażyną Sujewicz przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”, prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Konkurs składał się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego i trwał od X 2017r. do kwietnia 2018r. W każdym etapie zespół konkursowy miał do realizowania1 blok zadań, w którego skład wchodziły 2 zajęcia, 2 konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami.

W pierwszym etapie:JESIEŃ uczniowie kl. 1a zajęli I miejsce, a w etapie: ZIMA –

III miejsce w kraju, na 158 zespołów biorących udział w konkursie. Obecnie dzieci wraz z wychowawcą oczekują na ogłoszenie wyników trzeciego etapu konkursu: WIOSNA, które poznają w miesiącu czerwcu. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Realizacja projektu wymagała wielkiego zaangażowania i podejmowania wielu wyzwań, a także wdrażania własnych pomysłów. Były to konkursy, kampanie na rzecz zdrowego trybu życia oraz wiele wycieczek promujących zdrowie wśród mieszkańców naszego miasta. Dzieci tworzyły książki z przepisami na zdrowe przekąski i słodycze, historyjki obrazkowe, plakaty promujące ruch, a także Piramidy Zdrowia, wypełniały wiele kart pracy. Przygotowały również przedstawienie „Chory kotek”, który obejrzeli uczniowie i rodzice. W ramach zajęć wspólnie z rodzicami wykonały pyszne zdrowe owsiane ciasteczka, które w szkole rozchodziły się, jak świeże bułeczki. Odbyły się także prelekcje i warsztaty dla rodziców, z dziećmi w roli prowadzących. Relację z podjętych działań można obejrzeć na stronie bloga kl.1 a - NAUKA i ZABAWA /http://pasjeinauka.blogspot.com/.