flaga 16BIAŁO – CZERWONA W „JEDYNCE”

Dla uczczenia Święta Flagi w Rzeczypospolitej Polskiej uczniowie klasy 4d zaprosili dyrekcję, nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Turku do udziału w happeningu. Uczniowie stworzyli żywą flagę z biało-czerwonych kartek .Uczestnicy poznali historię symboli narodowych ,obejrzeli krótką prezentację, mieli też okazję do wysłuchania utworu pt. „Te Deum” wykonanego na wiolonczeli przez Bartka Dziamarę z klasy 4d. Na koniec, przyjmując odpowiednią postawę, dumnie odśpiewali 4 zwrotki naszego hymnu. W ten sposób społeczność „Jedynki” wyraziła przywiązanie i szacunek do symboli narodowych oraz patriotyzmu.