AKCJE CHARYTATYWNE received 368679683648162

W okresie przedświątecznym Szkolny Klub Wolontariatu prowadził działania mające na celu zbiórkę funduszy na leczenie 3,5-letniego Julka z Uniejowa, który zmaga się z chorobą nowotworową. Każdy, kto chciał pomóc chłopcu, przynosił do szkoły zabawki, przybory szkolne, książki i inne przedmioty, które zostały przeznaczone na fanty. W ustalonym terminie podczas przerw międzylekcyjnych zorganizowana została loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Innego dnia sprzedawane były pisanki i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Zebrane pieniądze wpłaciliśmy na konto wspierającej Julka Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”.

Zaangażowaliśmy się również w pomoc fundacji AMUN. Na szkolnych korytarzach wolontariusze i inni chętni uczniowie prowadzili sprzedaż kartek świątecznych przekazanych nam przez Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami. Uczniowie chętnie nabywali te oryginalne pocztówki, a uzyskany dochód uzyskaliśmy przekazaliśmy na konto artystów zmagających się z niepełnosprawnością.