WOŚP 20180115 090440 a

Przygotowania do akcji rozpoczęliśmy od działań w szkole. Na kilka dni przed finałem panowała atmosfera Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka. Widać było wzmożone zaangażowanie uczniów i rodziców w zbieranie pieniędzy poprzez organizację wielu działań. Jednym z nich był kiermasz domowych ciast i ciasteczek. Sprzedaż zdrowych wypieków cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc „Puszka z serduszkiem” zapełniła się szybko po brzegi.

Kolejnym atrakcyjnym działaniem były dwie loterie fantowe. Z myślą o pomocy dla innych dzieci chętnie przeznaczały na fanty swoje ulubione zabawki, książki i inne przedmioty. Pieniądze uzyskane z loterii, która była oblegana podczas przerw, również trafiły do „Puszki z serduszkiem”. W przygotowania do finału włączyło się również kółko plastyczne, przygotowując ciekawe prace plastyczne.

Ważnym elementem naszych działań była współpraca z rodzicami uczniów naszej szkoły. Dzięki aktywnemu udziałowi rodziców szkoła mogła włączyć się w licytację w Domu Kultury podczas 26. Finału. Udało nam się wylicytować wiele ciekawych przedmiotów: prace plastyczne, aniołki, kask oraz duży chleb, który następnego dnia został podzielony na wiele kawałków, posmarowany masłem i rozdany uczniom.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzięki temu pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na pomoc innym, że kształtujemy w uczniach chęć udziału w akcjach charytatywnych.

20180115 090440 a