SZKOLNY KLUB WOLONTARIATUIMG 20171220 124757

W ramach programu "Bezpieczna +" w naszej szkole zorganizowany został  Szkolny Klub Wolontariatu. Należą do niego wszyscy chętni uczniowie, którym nieobojętne są potrzeby innych, a pomaganie sprawia radość i zadowolenie. Naszych wolontariuszy cechuje życzliwość, kreatywność i odpowiedzialność, a także wrażliwość.

Wolontariusze chętnie podejmują różne działania:  dbają o bezpieczeństwo uczniów  podczas przerw międzylekcyjnych , o miłą atmosferę w szkole, a także o dobre relacje między uczniami. Przeprowadzili wiele akcji charytatywnych. Organizują pomoc koleżeńską  - podczas zajęć świetlicowych pomagają odrabiać lekcje młodszym kolegom. Na przerwach organizują zabawy, które  pozwalają  w bezpieczny sposób rozładować energię i aktywnie spędzać przerwę. Często wolontariusze  spędzają przerwy na rozmowie z dziećmi, pomagają im rozwiązywać  trudne  dla nich sprawy. Wolontariusze włączyli się w pozyskiwanie środków na "Szlachetną Paczkę" oraz na "WOŚP", organizując loterie fantowe. Wolontariusze wspierają chorych kolegów poprzez pisanie i wysyłanie listów.

Do grona wolontariuszy w naszej szkole należą: z klasy 6b - Ola Sewioł, Wiktoria Mazurek, Jagoda Świniarska, Oliwia Błaszczyk,  Marcin Buda, Marcelina Michowska,  Zuzia Szczupak, Dawid Jasiakiewicz, Asia Paszak,  Antek Karniszewski,  Klaudia Itczak, Antosia Kurek,  z klasy 5c - Basia Maleta, Zuzia Tyczyńska, Gabrysia Szymczak, Michał Kostrzewa oraz z klasy 6d - Amelia Szuberska, Liwia Olejnik, Xymena Musiałkiewicz, Ola Kujawa, Patrycja Sosińska, Maja Przybył, Julia Urbańczyk i Nadia Przygońska.

Gratulujemy podejmowanych działań i czekamy na kolejne bezinteresowne inicjatywy.