SPOTKANIE Z REGIONALISTĄP1130689

Żywe lekcje historii stały się już tradycją. Niezwykłe osoby zapraszane na te spotkania gwarantują, że czas z nimi spędzony będzie nie tylko pouczający, ale przede wszystkim będzie to wspaniała wyprawa do przeszłości. W przededniu Święta Niepodległości gościliśmy w naszej szkole  p. Tadeusza Rabiegę, emerytowanego nauczyciela, regionalistę, a przede wszystkim miłośnika historii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4b, 4d i 6b. Nasz gość swoje opowieści ilustrował licznymi oryginalnymi dokumentami z historii Turku i jego okolic: świadectwami szkolnymi, dowodami osobistymi, dokumentami cechowymi, listami, banknotami. Mieliśmy też wyjątkową okazję obejrzeć autentyczne zdjęcia lokalnych bohaterów, tworzących historię naszej małej Ojczyzny.