7c Z SP1 NA ROWEROWYM SZLAKU!rowery kopalnia 1

Udało się! Chmury przegonione. Pogoda idealna na rowerowe wojaże, humory na „szóstkę”, a  rowery przygotowane na każdą ewentualność. Tak po krótce można opisać przygotowania do wycieczki rowerowej klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku. W poniedziałkowy poranek 25.09.2017 klasa 7c wraz z wychowawcą i opiekunami wyruszyła na wycieczkę rowerową. Plan przejazdu intensywny i połączony z interesującymi wykładami i ciekawostkami o najbliższej okolicy. Wśród atrakcji rzut oka na tureckie „lazurowe wybrzeże”, przy którym uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawostek o powstałym zbiorniku wodnym.

Dalej przejazd do kopalni węgla brunatnego na  odkrywkę Adamów, gdzie pod okiem pracownika uczniowie dowiedzieli się jak powstaje węgiel i jak to możliwe, że możemy „dotknąć” drzew sprzed milionów lat. Po iście wybornej uczcie dla ducha i umysłu przyszedł czas dla ciała czyli pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zabawy z piłką na świeżym powietrzu. Kiedy już wszyscy byli pełni wrażeń w wybornych humorach i promieniach słońca wróciliśmy do szkoły. I tu padło pytanie: kiedy następna wycieczka? Hmmm, czas pokaże. Pogodę zamówimy i na pewno o tym opowiemy.