MATEUSZ SZCZESIAK - UCZEŃ SZKOŁY obrazy z telefonu 009PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKU - WŚRÓD NAJLEPSZYCH  w  KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Już po raz dwudziesty pierwszy rozegrany został  Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce.  Konkurs wpisał się na stałe w harmonogram konkursów w naszej szkole,  o czym świadczy jego niesłabnąca popularność wśród uczniów. Tak wielkie zaangażowanie wynika z przedmiotu i zakresu tematycznego Konkursu, który kształtuje poczucie przywiązania do „Małej Ojczyzny”, podkreślając wyjątkowość Wielkopolski na tle całego kraju.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Wielkim sukcesem zakończył kilkumiesięczny intelektualny wysiłek uczeń klasy 4a Mateusz Szczesiak, który uzyskał tytuł Laureata. Uroczystość zakończenia Konkursu dla laureatów połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 12 czerwca  w Luboniu koło Poznania.

Mateuszowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.