ROZMAWIALISMY NA TEMAT DEPRESJIP1110284

12 maja  gościem w naszej szkole był dr nauk medycznych specjalista  psychiatrii oraz psychoterapeuta Jerzy Olas, który prowadzi cykliczne warsztaty na tematy zdrowia psychicznego. W ostatnim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami. Tematem była depresja. Pan dr Jerzy Olas wprowadził w tajniki depresji, pomógł zrozumieć czym jest to zaburzenie i jak je rozpoznać. Uczniowie teraz już wiedzą, że częste bóle brzucha, zawroty głowy, zły nastrój, mogą być objawem depresji i powodem do zgłoszenia się do lekarza psychiatry. Pan doktor wskazał, że  ważna w utrzymaniu równowagi psychicznej jest aktywność fizyczna i  uregulowany rytm biologiczny.

Dużo uwagi poświecił na sen, a przede wszystkim na umiejętność zarządzania nim przez człowieka, fazy snu i długość snu stosownie do wieku. Spotkanie odbyło się metodą warsztatową, co pozwoliło na zaangażowanie się uczniów, zadawanie pytań i rozważanie problemów. W związku z tym, że pojęcie depresji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ustalono, że w szkole powstanie skrzynka pytań, nurtujących  problemów. Dr Jerzy Olas ustalił z uczniami, że następne spotkanie będzie poświęcone na odpowiedzi do zgromadzonych  pytań. Dzięki cyklicznym warsztatom uczniowie wzbogacają wiedzę na tematy zdrowia psychicznego, uczą się otwarcie rozmawiać na tematy trudne, ale współcześnie bardzo aktualne.