WYCIECZKA DO TORUNIA

Dnia 14.09.2016r. uczniowie z klasy 2a, 2c, 2e wraz z opiekunkami:. A. Szymczyk, M. Zielińską, A.IMG 1921 Skupińską i M. Bedziechowską pojechali na wycieczkę do Torunia. Dzieci zwiedziły toruńską starówkę, gdzie mogły podziwiać kościół św. Jana, dwór Artusa, ratusz miejski, budynek neogotyckiej poczty, Fontannę Flisaka, dom i pomnik Mikołaja Kopernika oraz Krzywą Wieżę, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Na rynku dzieci mogły kupić pamiątki i pierniki, z których to miasto słynie.

IMG 1957

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Okazało się, że nie jest to takie zwykłe muzeum. Pracownicy muzeum byli ubrani w średniowieczne stroje i mówili po staropolsku. Tam każdy mógł brać udział w pieczeniu pierników - własnoręcznie upiec i zabrać je na pamiątkę do domu.  Każdy z uczestników miał możliwość poznania tradycyjnego przepisu   na ten słynny toruński przysmak. Uczniowie musieli również złożyć przysięgę, że nie zdradzą nikomu tej receptury.  Dodatkową atrakcją było kupowanie pamiątek z piernika. Po obiedzie ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Pełni wrażeń i w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.