LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

29 kwietnia 2016 roku klasy 4c, 6e i 6d pod opieką p. Bożeny Mielczarek i p. K. Błajet brały udział w lekcji przyrody w terenie. Lekcja przyrody odbyła się na ścieżce dydaktycznej „Moczary” w Leśnictwie w  Grzymiszewie. Prowadził ją p. Radosław Szociński podleśniczy z Nadleśnictwa Turek. Uczniowie zobaczyli stawy będące ostoją płazów, ptaków i bobrów.  Oglądali ogromne i sędziwe dęby szypułkowe, które  są pomnikami przyrody, piękne łąki położone w dolinie rzeki Topiec oraz ul dla dzikich pszczół. W czasie drogi, którą przebyli pan podleśniczy opowiadał o drzewach i roślinności, które napotkaliśmy (paprocie, skrzypy, przylaszczkę, zawilec gajowy, fiołek leśny, ziarnopłon wiosenny). Dzięki lekcji w terenie uczniowie mogli wzbogacić wiedzę przyrodniczą, rozwinąć zainteresowania a przede wszystkim kształtować szacunek do przyrody.