bezNazwy4

Po raz piąty ku pamięci Hirka Łęgosza

23 maja po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizowany został turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. Hirka Łęgosza. Głównym celem zawodów było uczczenie 13 rocznicy śmierci wyjątkowego nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera i wspaniałego pedagoga Hieronima Łęgosza oraz popularyzacja piłki siatkowej, a także integracja środowiska absolwentów „Jedynki”. Zawody zostały nazwane Siatkarską Konfrontacją Pokoleń, ponieważ uczestniczące drużyny reprezentowały różne pokolenia – gimnazjalistów, licealistów, studentów i dorosłych. Do udziału zgłosiło się – 14 drużyn. W rywalizacji wzięły udział 3 drużyny żeńskie: Grzmoty, Championy i Blackteam. Drużyn męskich było znacznie więcej: Ziomki z Biedronki, Chłopaki z MOSa, Gang Albanii, Memory Fajf, Galacticos, Górole, Ochocki Team, Rajchert i Spółka, Amatorzy, Sypaki, Kujawiaczki, Szparagi.

Na uroczyste rozpoczęcie stawili się zaproszeni goście: pani Jadwiga Łęgosz wraz z córką Agnieszką, zastępca Burmistrza Miasta Turku Jerzy Kurzawa oraz przedstawiciel Starosty Tureckiego Andrzej Sochacki. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Elżbieta Pokojowa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Następnie dokonano losowania grup eliminacyjnych, które rozegrały mecze na trzech sektorach nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Dzięki hojności sponsorów każdy z prawie 70 uczestników turnieju odszedł z nagrodą lub upominkiem.