20150327935

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

W dniu 27-03-2015, uczniowie klasy 3 „a” wraz ze swą wychowawczynią, udali się do turkowskiego schroniska dla zwierząt. Pojechali tam wraz z trojgiem rodziców, którzy ochoczo wzięli w tym udział.

Kilka dni wcześniej, dzieci poruszone tematyką zajęć ( m.in. o porzuconych zwierzętach) zaproponowały, aby zorganizować w klasie zbiórkę na ich rzecz. Łącznie udało się zebrać kwotę 150 zł, za którą zakupiliśmy 30 kg karmy dla podopiecznych schroniska.

Po przytulisku wycieczkę oprowadzało dwóch pracowników, którzy na co dzień są opiekunami psów. Panowie wykazując się dużą wiedzą, opowiedzieli o swych codziennych obowiązkach i przybliżyli historię swych pupili. Jednego z ulubieńców zaprezentowali też dzieciom – piesek był bardzo grzeczny, a dzieci ku swej i jego radości mogły go głaskać oraz się z nim bawić.

Wizyta w schronisku to nie tylko pomoc dla bezdomnych psów oraz kotów. Była to także dla każdego z uczestników lekcja empatii. Kilkoro z uczniów wyraziło chęć adopcji psa, niektórzy snuli marzenia o byciu wolontariuszami w niedalekiej przyszłości.

Zwieńczeniem wizyty w schronisku „Gaj” był dyplom dla klasy 3 „a” od kierownika – p. Wyrwy.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć rodzicom, mianowicie Panom:

Krzysztofowi Choja, Piotrowi Jóźwiakowi oraz Pawłowi Cieślakowi, za poświęcony czas oraz pomoc w transporcie dzieci.

Wychowawca klasy 3 „a”,

Malwina Zielińska