SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKU
DSC04384 2

W ubiegłym tygodniu w Byczynie w województwie opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego pt. „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli”.

W konkursie organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Byczynie wzięło udział 14 szkół podstawowych i 9 gimnazjów. Odbywał się on w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Celem przedsięwzięcia była promocja literatury, czytelnictwa oraz zdrowego stylu życia. Organizatorzy konkursu chcieli zwrócić uwagę na odbywające się w tym roku w Polsce 18. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do powiększenia grona sympatyków tej pięknej dyscypliny sportowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odnieśli wielki sukces w kategorii literackiej. Uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie, list lub kartkę z pamiętnika nt. „ Moje wrażenia z meczu siatkarskiego”. Spośród 67 nadesłanych prac literackich nagrodzono aż pięcioro uczniów „Jedynki”:

I miejsce - Zuzanna Szczesiak (kl.4e) „Polska górą”

II miejsce – Martyna Nawrocka (kl.6c) „Fanka ZAKSY”, Jarosław Kurzawa (kl.6c) „Niezapomniany mecz”

III miejsce – Gabriela Małecka (kl.6b) „Złamany mecz”

wyróżnienie – Izabela Szymańska (kl.6a) „Pomocna rywalka”

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Maria Dizner i Ewa Pawlak.

Laureaci uczestniczyli w uroczystości podsumowującej konkurs, która odbyła się w Ratuszu, w sali posiedzeń. Uczniowie i opiekunowie otrzymali nagrody, ale prawdziwą atrakcją dla nich było zwiedzenie średniowiecznego miasteczka liczącego 4 tys. mieszkańców. Podczas wycieczki można było zobaczyć m.in. drewniany kościółek z XVI w. oraz „Krainę Rycerzy” w pobliskich Biskupicach. Byczyna to spokojne miasteczko, w którym można przyjemnie spędzić wolny czas, pojechać na weekend lub zieloną szkołę (120 km od Turku).

Gratulujemy laureatom i organizatorom konkursu!