SŁOWA,  KTÓRE  PRZYNIOSŁY  UŚMIECHDSC06033
 –  ZABRZMIAŁY  W „JEDYNCE”

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w SP nr 1 w Turku zostało zorganizowane spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem. Uczniowie, biorący w nim udział przeżyli niesamowite chwile, słuchając przezabawnych opowieści Gościa. Pan Marcin opowiadał różne historie z własnego życia, które były inspiracją do jego książek, opowiadań, czy też słuchowisk radiowych.

Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele spędzili wyjątkową godzinę z niecodziennym Gościem, który okazał się bardzo ciepłym człowiekiem, obdarzonym wielkim poczuciem humoru i talentem aktorskim. To nie było zwyczajne spotkanie autorskie, to był prawdziwy spektakl w wykonaniu jednego aktora – Pana Marcina.

Dla dzieci wielką atrakcją była możliwość osobistego porozmawiania z pisarzem. Mogły zadawać pisarzowi pytania, z czego skorzystały w stu procentach, gdyż pytaniom nie było końca. Dzieci chciały poznać nie tylko życie zawodowe p. Pałasza, ale także fakty z jego życia prywatnego. Jak się jednak okazało trudno w Jego przypadku rozdzielić te dwie sfery, gdyż własne przeżycia są dla Niego inspiracją  książek.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich była możliwość zakupu książek autorstwa Pana Marcina i zrobienie sobie zdjęcia z pisarzem. Prawie dwie godziny nasz Gość podpisywał książki wszystkim chętnym, którzy cierpliwie stali w ogromnej kolejce, by dostać autograf i jeszcze choć na chwilę zagadnąć z autorem.

Elżbieta Nowak