DSC00688RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SP1

Uczniowie jedynki radośnie obchodzili Święto Niepodległości. Brali udział w akcji „Mamy Niepodległą” wysyłali okolicznościowe e-kartki za pośrednictwem strony internetowej z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na lekcjach historii, j. polskiego uczniowie poznali historię odzyskania niepodległości w 1918 r. i rolę Józefa Piłsudskiego w dziejach Polski. Był też czas na wspólne śpiewanie polskich pieśni żołnierskich i patriotycznych.

Pomysłem na radosne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości uczniów klasy czwartej i ich rodziców było przygotowanie deserów biało-czerwonych. Desery miały wielką wymowę patriotyczną, udekorowane były polskimi symbolami narodowymi. Taki sposób spędzanie Święta Niepodległości pozostanie we wspomnieniach dzieci na długie lata.