PIRAMIDA  ZDROWIA P1180837

Koordynator promocji zdrowia w szkole ogłosił konkurs plastyczny na „Piramidę zdrowia”. W klasach I-III uczniowie musieli wykonać jedną pracę dużego formatu
a uczniowie klas IV-VI dzielili się na grupy i wykonywali 3 prace. Prace plastyczne mogły być wykonane dowolną techniką, ważne, aby były ciekawe i zgodne z obecnie obowiązującymi zasadami zdrowego żywienia.

Prawidłowe piramidy pokarmowe uczniowie mogli znaleźć na różnych stronach internetowych np. na stronie Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Wcześniej zostały one dokładnie omówione z uczniami przez wychowawców klas. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnymi pomysłami i wykonali bardzo ciekawe i różnorodne prace. Komisja musiała wybrać prace najbardziej oryginalne, które będą reprezentować szkołę na „Konferencji promującej zdrowie”. Najciekawsze prace, zdaniem jury, wykonali uczniowie z klasy 4d i 3d.