KLASA IVA W LESIE CAM00103

Wycieczka, nauka i zabawa – zgodnie z powiedzeniem: trzy w jednym. 22 maja uczniowie kl. IVa wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się do lasu. Leśnik p. Mariusz Rutkowski przeprowadził lekcję na temat: Warstwowa budowa lasu. Nic podobnego, to nie był wykład. Uczniowie dostali do ręki lupy, notatniki, , zostali podzieleni na grupy i otrzymali zadania do wykonania.

Po pewnym czasie okazało się, że wszyscy wywiązali się z zadań. Bezpośrednia obserwacja, kontakt z naturą i zaangażowanie sprawiły, że temat o warstwowej budowie lasu został doskonale przyswojony. Po lekcji z p. leśnikiem odbyło się ognisko i wspólny posiłek, a później gry i zabawy przygotowane przez uczniów. Warto podkreślić, że pieczone na ognisku kiełbaski zostały wzbogacone kolorowymi surówkami.
Na deser było pyszne domowe ciasto z jabłkami.

Wycieczka, pobyt w lesie i wspólny posiłek wpłynął doskonale na integrację miedzy dziećmi.