UCZNIOWIE SP 1 PAMIĘTAJĄ O KATYNIUDSCN3541

KWIECIEŃ TO MIESIĄC PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ z tej okazji ,jak co roku przedstawiciele SU Szkoły Podstawowej nr 1 biorą udział w uroczystych obchodach. Rozpoczęła je Msza Św. w kościele NSPJ w Turku z udziałem pocztów sztandarowych (również naszej szkoły), a następnie m.in. nasze dzieci złożyły wiązankę pod tablicą poświęconej Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Wpajanie patriotyzmu, budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów to zadania ,które stara się realizować nasza szkoła. Dzieci biorą udział w konkursach patriotycznych, podejmują trud odnajdywania i odwiedzania miejsc poświęconych ofiarom. Zbierają informacje, poznają ich losy w tym celu często bywają w Muzeum w Turku.

Owocem pracy uczniów Maćka Wichrowskiego, Oliwi Walas i Zosi Bąk był udział w konkursie pt. „ Życie i droga żołnierska gen. M. M. Smorawińskiego ” zorganizowanego przez SP nr 4. Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą i doskonałą znajomością biografii generała zajmując drugie miejsce. W tym miejscu należy dodać, że do pierwszego miejsca     - które zajęli gospodarze - zabrakło nam jedynie 1,5 punktu.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.