SUKCES W KONKURSIE  HISTORYCZNYM

„ LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO"DSC00657

2 kwietnia br. w auli ZSO w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego ogólnopolskiego 19. konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” pod  patronatem Ministra Obrony Narodowej i Ministra Edukacji Narodowej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest - „Polski czyn zbrojny w okresie drugiej wojny światowej”. Konkurs ten odbywa się na wielu etapach. W naszej szkole w etapie szkolnym brało udział 18 uczniów. Wielu z nich jest prawdziwymi pasjonatami tego okresu historycznego. Uczniowie mieli  okazję do sprawdzenia swojej wiedzy. Wykazali się wiadomościami  i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej z zakresu historii Polski powszechnej w latach 1939-1945. Posiedli   wiedzę dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1939-1945.  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Piotrek Wojtkowiak  z klasy 5d i Gabrysia Małecka z klasy 6 b. Po zdobyciu wysokiego wyniku na etapie rejonowym Gabrysia  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W finale Gabrysia wykazała się wielką znajomością tematu, okazała się specjalistką od wojskowości okresu II wojny światowej  i w efekcie została finalistką 19.  Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Gabrysi, która wykazała się imponującą wiedzą.